Eko balzam proti bolestiam – antireumatikum

Skoncujte s bolesťou kĺbov, chrbtice a svalov!

Pojem reumatizmus je každodenne skloňovaný v rôznych článkoch, na lekárskych portáloch, v časopisoch, diskusiách, či už na internete, v nemocničnej čakárni, alebo na zastávkach autobusov. Reumatizmom trpí každý stý človek na našej planéte a zhruba 90 % ľudí nad 65 rokov. Avšak semienko tejto zákernej choroby začína klíčiť v našom tele oveľa skôr. O čo vlastne ide? Jednoducho povedané, reumatizmus je zápal kĺbov.

Výskumy upozorňujú, že reumatizmus patrí k najrozšírenejším ochoreniam a je najčastejšou príčinou práceneschopnosti ľudí. Medicína rozlišuje asi 200 druhov či typov reumatizmu, spoločným menovateľom je však bolesť, opuch a obmedzenie pohyblivosti. Základné delenie pozná zápalové a degeneratívne ochorenie. Zápalové ochorenie je zákerné, nedá sa mu vyhnúť prevenciou, pretože nepoznáme pravú príčinu zápalu. Naopak, pri degeneratívnom type je prevencia na prvom mieste. Tento typ reumatizmu sa začína prebúdzať zlou životosprávou už v detstve. Preto by sme bolesti kĺbov, infekcie či zranenia nemali len tak prechodiť s pocitom, že sa to nejako vstrebe. Ono sa to síce párkrát aj vstrebe, ale vstrebe sa to priamo do nášho organizmu a ochorenie sa môže rozvinúť a napredovať progresívnejšie až do fatálneho poškodenia kĺbov.

Ako na bolesť

Reumatizmus je veľmi bolestivé ochorenie. Preto často bez premýšľania siahneme po nesteroidných antireumatikách. Hoci nás zbavia bolesti i zápalu, nesú so sebou ruka v ruke aj vedľajšie účinky. Chemické prípravky narúšajú sliznicu žalúdka a škodia tráviacemu traktu. Možno vás prestanú bolieť kĺby, no pravdepodobne začnete pociťovať nevoľnosť, bolesti brucha či iné zažívacie ťažkosti. Jedna nepríjemnosť vystrieda druhú. Je to začarovaný kruh. Našťastie máte na výber. Radšej skúste zvoliť prírodnú cestu. Aj bez agresívneho zásahu do organizmu vás môže doviesť k zmierneniu bolesti. Ekobalzam je vyrobený z prírodných látok a môže sa používať dlhodobo. Jemným vtieraním prechádza cez všetky vrstvy kože a obkladá poškodenú chrupavku, čím zmierňuje bolesť a zlepšuje pohyblivosť kĺbov. Je určený na lokálne použitie pri bolestiach chrbtice, ischiase (zápale sedacieho nervu), reumatizme a iných zápaloch.

Pomoc z prírody

Kokteil prírodný bylín vytvára jedinečnú blahodarnú zmes. Antireumatické vlastnosti bylín ako rebríček, ľubovník bodkovaný či žihľava patrili k základným kameňom medicíny už v pradávnych časoch. Efektívne spojenie liečivých byliniek, hrejivého kapsaicínu, ktorý je základom čili papričiek, prírodného chladivého mentolu, gáfru a éterických olejov vyvoláva prekrvenie a uľavuje od bolesti, má anestetický, protizápalový a antibakteriálny účinok. Pomáha pri športových a iných zraneniach a blahodarne pôsobí pri terapeutických a relaxačných masážach.

Reumatizmus dokáže ochromiť celý náš organizmus a výrazne znepríjemniť život vo všetkých jeho oblastiach. Nemusíme však trpieť, riešenie existuje.

Časté príčiny vzniku alebo zhoršenia ochorenia:

  • stres
  • genetický faktor
  • zlá životospráva
  • chronická zápcha
  • nedostatok pohybu
  • oslabený imunitný systém
  • infekcie a zápaly mandlí, hltana, sínusov a zubov
  • ochorenie zhoršuje vlhké a chladné prostredie

Zloženie:

11 liečivých rastlín ako je rebríček, skorocel, nechtík, ľubovník bodkovaný, zemežlč, plavúň obyčajný, lastovičník väčší atď. Za studena lisovaný olivový olej, kapsaicín, prírodný mentol, čistý bylinný a včelí vosk a éterické oleje eukalyptu a levandule.

Kontraindikácie:

Žiadne.

0 Comments