Eko balzam proti mykóze, kuriemu oku, plesniam a zápachu

Neskrývajte svoje nohy, ukážte ich!

Láka vás prejsť sa naboso po tráve, pláži či len tak zhodiť topánky a vyložiť si nohy do slnečných lúčov? Alebo sa vám zapáčili sandálky za výkladom? Tak prečo nohy dusíte v hrubých ponožkách a topánkach, dôkladne ukryté pred každým pohľadom? Že máte plesne na nohách? Nebojte sa, zdravé nohy, za ktoré sa nemusíte hanbiť, môžete mať už o pár dní.

Pleseň striehne doslova na každom kroku. Spôsobujú ju hubovité mikroorganizmy, ktoré máme vo vrchnej časti pokožky. Prenášajú sa prostredníctvom infikovaných šupiniek kože. Stačí malá prasklina na koži, suché mäkké miesto. Rizikové faktory sú aj slabá imunita, fyzická vyčerpanosť organizmu, zlá životospráva, nedostatok vitamínov a minerálov.

Ideálne prostredie

Plesne chodidiel sú najčastejšími plesňovými infekciami pokožky. Prejavujú začervenaním, svrbením a olupovaním pokožky na chodidlách a na prstoch nôh. V ťažších prípadoch sa môžu vyskytnúť aj vodové pľuzgiere. Vplyvom vlhkosti dochádza k praskaniu pokožky medzi prstami, čo môže vyústiť do sekundárnych infekcií. Teplé a vlhké podmienky vytvárajú ideálne prostredie pre tvorbu a množenie plesní. Preto sú časté pri nosení ťažkých a uzatvorených topánok, u športovcov a ľudí trpiacich zvýšenou potivosťou chodidiel. Vhodné prostredie pre množenie húb je aj v saunách, na plavárňach a telocvičniach. Základom je vždy nosiť svoju obuv, či už tenisky na cvičenie, alebo šľapky do spŕch. Neberte na ľahkú váhu chodenie naboso po kachličkách vo verejných priestoroch. Poviete si, veď len rýchlo prebehnem. Stačí však aj málo a problém je na svete.

Pozor na nechty

Veľmi častá je i plesňová infekcia nechtov. Sprvu sa pleseň ukáže nenápadne, začne nám meniť farbu nechtu na žlto. Už v týchto zárodkoch treba zbystriť pozornosť. Postupne sa farba mení na zelenú až čiernu. Pri zanedbaní starostlivosti sa môže necht úplne oddeliť od prsta a my nakoniec skončíme u chirurga, ktorý nám odstráni zväčša celý postihnutý necht. Proces hojenia je potom zdĺhavý a náročný – v chladných mesiacoch nepraktický kvôli potrebe nosenia uzavretých topánok a ponožiek, v lete zase pre odpudivý vzhľad. Plesne môžu postihnúť aj pokožku hlavy, na ktorej sa prejavujú tvorbou okrúhlych červených lupín. Zvyknú sa vyskytnúť aj na bruchu, kde vyvolávajú svrbenie a opuchy.

Odolné huby

Existuje mnoho preparátov, prípravkov, krémov a liekov proti plesniam na koži. Boj protiplesniam je náročný, treba byť dôkladný, nezamerať sa len na problém na koži, ale zaoberať sa aj prevenciou – vhodná obuv a starostlivosť o nohy. Príroda si dokáže s plesňou hravo poradiť a odstrániť ju raz a navždy, preto najprv vyskúšajte práve prírodné prípravky. Ekobalzam je 100 % prírodný preparát, má výrazný protiplesňový účinok, čím urýchľuje celú kúru. Prvé výsledky sú viditeľné už po desiatich dňoch. Plesne sú veľmi prispôsobivým mikroorganizmom, dokážu odolať zloženiu mnohých prípravkov. Na špecifické zloženie ekobalzamu sú však krátke. Nie sú schopné sa mu prispôsobiť, vďaka čomu ich odstránime natrvalo.

Pleseň je neestetický a dlhodobý problém. Prevenciou a vhodnou kúrou ho však vieme poraziť.

Zloženie:

13 rastlín: čierna baza, divozel, ľubovník bodkovaný, rebríček obyčajný, praslička roľná, plavúň obyčajný, lopúch, nechtík a iné, za studena lisovaný olivový olej, čistý bylinný a včelí vosk, propolis, éterické oleje čajového dreva, eukalyptu a levandule.

Kontraindikácie:

Žiadne.

0 Comments