Eko balzam proti stareckým škvrnám

postupný zánik stareckých škvŕn


Zdravá pokožka bez škvŕn a fliak

Zbavte sa príznakov starnutia pokožky 
Navráťte pokožke mladistvý vzhľad

Po päťdesiatke je celkom bežné, že sa na pokožke objavujú tmavé fľaky, známe ako starecké škvrny. Najmä na rukách, dekolte a tvári. Váš vek zrazu nie je tajomstvom. Avšak takáto neestetická maľba vás môže ozdobiť aj v mladšom veku. Častý a nadmerný pobyt na slnku či v soláriách, zanedbávanie ochrany a starostlivosti o pleť z vás spraví starenu či starca oveľa skôr ako váš ročník.

Bezchybnú alabastrovú pleť poznáme hádam len z reklám, obrazov a photoshopu. V skutočnosti má pokožka každého človeka drobné nedostatky ako pehy, znamienka, škvrny, vrásky, strie a mnohé ďalšie. Niečo síce podedíme, mnohé si však nesprávnym prístupom a ľahostajnosťou k svojmu telu privodíme sami. Našťastie nám príroda nadelila množstvo svojich darov, ktoré nám dokážu pomôcť prinavrátiť zdravie a krásu. A to aj v prípade stareckých škvŕn.

Prečo škvrny vznikajú?

Často dochádza k zámene pieh a stareckých škvŕn. Pokožka pod týmito škvrnami vyzerá tenšia a akoby jemne preliačená. Tmavnú vekom a pôsobením slnečného žiarenia. Slnko, ako aj umelé zdroje svetla, vysiela ultrafialové UVB lúče. Vplyvom nadmerného pôsobenia týchto lúčov vonkajšia vrstva kože – epiderma – hrubne a pigmentové bunky melanocyty produkujú pigment melanín stále intenzívnejšie. Výskyt, vzhľad a farebnosť stareckých škvŕn sa líši u každého jedinca. Dôležitým faktorom je typ kože a genetika. Väčšiu predispozíciu majú ľudia s bledou pokožkou a svetlými či ryšavými vlasmi. K tvorbe fľakov výrazne prispieva aj nadmerná konzumácia alkoholu a fajčenie.

Ako sa ich zbaviť?

Starecké škvrny nie sú zdraviu nebezpečné, nemajú tendenciu k malígnym zmenám. Ide skôr o estetickú záležitosť, ktorá je však pre naše sebavedomie a psychickú pohodu tiež veľmi dôležitá. Preto sa často uchýlime k radikálnym riešeniam, ako napríklad bielenie kože či rôzne chemické prípravky s krásnymi dámami na obale. Následky takýchto zásahov však zvyknú priniesť našej pokožke viac ako len svetlejší odtieň – svrbenie, šúpanie, začervenanie i alergie. Privysoká daň za zmiznutie stareckých škvŕn. Koľko rokov nám to na prvý pohľad asi uberie? Či skôr pridá?

Prevencia

Pokiaľ vám fľaky robia starosti, skúste najprv siahnuť po prírodných produktoch, ktoré popri skrášľovaní neohrozia vaše zdravie. Eko balzam je čistý výťažok z prírody. Blednutie škvŕn je viditeľné už po mesiaci užívania, až postupne vymiznú úplne. Počas tohto procesu je potrebné zdržiavať sa mimo priameho slnečného žiarenia. Špeciálne zloženie balzamu poskytuje pleti výnimočnú starostlivosť. Obnoví sa epiderma a tkanivo, čím sa pokožka stane mäkšou, pružnejšou a mladistvejšou. Nemenej dôležitá je prevencia – obmedzenie pobytu na slnku a v soláriách, ochrana pred slnečným žiarením, dôkladné používanie krémov s dostatočne vysokým ochranným faktorom, pravidelný prísun betakaroténu a antioxidantov.

Aj príroda má svoje triky, ako oklamať čas. Doprajte svojej pokožke len to najlepšie!

Zloženie:

12 rastlín: baza čierna, rebríček, echinacea, praslička, plavúň obyčajný, skorocel, nechtík, ľubovník bodkovaný atď., za studena lisovaný olivový olej, čistý rastlinný a včelí vosk, propolis a éterické oleje levandule a čajovníka.

Kontraindikácie:

Žiadne.

0 Comments